3D tisk

Tisk vlastní tvorby

Lampy pro vlakovou stanici

5.5.2024 Další model nádražních lamp. Celkem náročnější na kompletaci, ale výsledek je super. Opět je krytka lampy odnímatelná a LED diody vyměnitelné. Lampy jsou přišroubované a šroubky zakryté.

Vodní pumpa pro plnění lokomotiv

13.4.2024 Tento předmět byl trochu náročnější. Chtěl jsem, aby pumpa nejen svítila, ale aby z ní také tekla voda. Jak je vidět, podařilo se. Opět je kryt světla odnímatelný a LED dioda snadno vyměnitelná. Z tohoto tisku mám opravdu radost.

Lavičky na nádraží

2.4.2024 Co k tomu dodat. Taková rychlovka -dvě verze lavičky. Na obě jsou všechna prkna stejná. Na to jak je to jednoduché, tak výsledek vypadá super.

Lampa na nádraží

31.3.2024 Na nádraží chyběly lampy. Jednoho deštivého dne jsem se pustil do modelování. Na první pohled jednoduché, ale chvilku to dalo. Chtěl jsem konektor pro LED doidu, aby ji bylo možné vyměnit. Otvor pro konektor je vytvořen přesně na těsno. Další oříšek byla výměnná krytka LED diody. Ta je snadno demontovatelná. Muselo proběhnout několik zkušebních tisků, aby vše přesně zapadlo, aby byla lampa dostatečně pevná, ale aby se do ní vešel kablík…

Krabička na dekodér pro osvětlení nádraží

28.3.2024 Koupil jsem dekodér mXion typ FSD. Ale jak vypadá, můžete vidět na fotkách. Prostě to chtělo krabičku. Dekodér bude umístěný v nádražní budově. Připojování světel pájením je nepraktické, tak jsem vymodeloval krabičku. Do držáčku se dekodér vsune, připájí se ke svorkovnici a hotovo. Přišroubuje se víčko a dekodér je schovaný, zadeklovaný.

Míchačka betonu

5.3.2024 Na zahradě nám stojí míchačka, která pomáhá při stavbě kolejiště. A protože nám přibyl na kolejišti rozestavěný domek, tak jsem se rozhodl míchačku oměřit a vytvořit model v měřítku pro železnici. Tisk jednotlivých dílů je snadný a slepení dohromady taky. Dokonce jsem si pohrál a vytvořil video, jak míchačku složit.