Galerie lokomotivy

Lokomotiva č.4

Tak ode dneška (únor 2024) máme další lokomotivu. Tentokrát se jedná o maličkou, jednomotorovou. Skutečné lokomotivy se používaly od roku 1881 v době výstavby úzkorozchodných Saských železnic. A to už je nějaká historie! Model lokomotivy je právě z této doby. A jako vždy, pára a zvuk synchronizovaný, samozřejmě osvětlení. Automatická spřáhla u této lokomotivy instalovat nebudu. Tuto lokomotivu čeká souprava vagonů z období, kdy skutečně jezdila. A v té době byly vagony brzděny takovým speciálním systémem, který bude vidět i na této soupravě. Ale o tom příště. Lokomotiva má 1,6kg a měří 28cm, takže opravdu prcek.

Lokomotiva č.3

Lokomotiva koupená v roce 2023. Jedná se o zatím největší lokomotivu na našem kolejišti. Skutečnou předlohu je možné vidět v provozu na Žitavské železnici, dokonce se stejným označením! Model je vybaven dvěma motory, dále osvětlením (kabiny, podvozku, ohniště), samozřejmě párou a zvukem synchronizovaným s pojezdem. Dovybavil jsem ji i automatickými spřáhly pro odpojování vagonů. Model lokomotivy je dlouhý 52cm a váží 4,4kg.

Lokomotiva č.2

Model lokomotivy z pohoří Harz (společnost HSB). Model je vybaven osvětlením, synchronizovanou párou a zvukem. Lokomotiva opět dvoumotorová s pohonem všech náprav. Automatická spřáhla pro tuto lokomotivu teprve chystám. Délka lokomotivy je 39cm, hmotnost 2,9kg.

Lokomotiva č.1

Náš úplně první model lokomotivy. Ještě nebylo kolejiště, ale lokomotiva ano. První jízdy probíhaly v kuchyni na podlaze. 😀 Skutečná lokomotiva jezdí v Krušnohoří, ale z druhé strany státních hranic. Model je poháněn dvěma motory a je vybavený světly, kouřem, zvukem. Na tomto modelu jsem poprvé zkusil instalovat automatická spřáhla. Zalíbilo se nám to, a tak budou asi instalována na všech lokomotivách. Délka lokomotivy je 48cm, hmotnost 3,6kg.