Galerie stavba mostů

Most 5

Tak toto je most z jiného soudku. Tedy z míchačky. Málem bych ho zapomněl sem přidat. Betonový obloukový. Nějaké to kolečko betonu padlo. Zatím most není nijak upravený, ale vzhledem k tomu, že už stojí dva roky, asi tak i zůstane. Byl odlévaný do šablony a jeho délka je cca 3,5m. Dnes už taknějak chytil patinu, je obsypaný kamennou kůrou a roste před ním křoví. Už sem zapadl.

Most 4

Tak tento most není z profilů a nýtovaný. Most je opět hliníkový, ale tentokrát jsem si ho nechal vypálit z plechu. Největší pakárna byla všechny výřezy odjehlit. Pokud bychom most nedali do laku, pak by odjehlení být nemuselo, ale tentokrát šel do černé práškové barvy. Most je dlouhý 137cm, vysoký 9,2cm. A tento kousek u nás, na zahradní železnici, k vidění je. Těsně nad hladinou rybníka.

Most 3

Tak na rovinu, v garáži se mi válelo ještě několik zbytků profilů. Stále jsem přemýšlel, co s nimi. Na žádný velký most to nedá… A tak jsem jednou dostal chuť z toho vyčarovat ještě jeden most. Ať už ho použiju někde na železnici, nebo ne. Materiál mi vyšel na 80cm dlouhý. obloukový. Nakonec vypadá lépe, než jsem si myslel. Ale co se nestalo, ozval se mi pán ze Slovenska, že se mu líbí. A tak odcestoval a dělá radost někde jinde.

Most 2

Protože ze stavby prvního mostu zbylo ještě hodně materiálu, nábidl jsem kolegovi modeláři své služby a vytvořil mu most podle jeho přáni. Takže tento most u nás Na Vyhlídce neuvidíte. Délka tohoto mostu je 100cm, výška 20cm, profily opět nýtované.

Most 1

První most, který jsem vytvořil pro naše kolejiště. Objednal jsem balík různých hliníkových profilů, krabici nýtů a dal se do práce. To bych nebyl já, kdybych si na poprvé nezvolil dost náročný kousek. Obloukový most i s chodníkem pro pěší. Profily jsou k sobě nýtované hliníkovými nýty. Vždy celý bok mostu byl nýtován v šabloně, aby nedošlo k deformacím a nepřesnostem při svrtávání. No, nějaký ten den mi to dalo zabrat. Na kolejišti jsou vlastně dva stejné za sebou. Nakonec jsme most nebarvili a nechali v kolejišti tak jak je. Nakolik se most povedl posuďte sami.